Retrobet TV

Artık günümüzde birçok iş ve işlemin internet üzerinden yapılabilmesi sayesinde hayatın birçok alanında kolaylık yaşanmaya başlanmıştır. Özellikle spor üzerine gerek yayıncılık ve gerekse bilgi paylaşımı şeklinde çok sayıda internet sitesi kullanıcılara hizmet vermektedir. Dünyanın önemli liglerindeki maçlar bazı yayıncı kuruluşlar tarafından ücretli olarak izleyicilere servis edilmektedir. Dolayısıyla bunun alternatifi olarak maç izleme siteleri gündeme gelmiştir. İnternette canlı maç izle veya maç izleme siteleri şeklinde yapılan aramalarda çok sayıda sonuç ekrana gelmektedir. Çünkü sporseverlerin şifresiz ve bedava canlı maç izlemek için çoğunlukla interneti tercih ettikleri görülmektedir.

Bir Canlı Maç İzleme Sitesi İncelemesi
Canlı maç izleme siteleri arasında yer alan platformlardan biri de Retrobet bahis sitesi tarafından işletilen Retrobet TV sitesidir. Yayınlarına yeni başlayan Retrobet TV canlı maç izleme sitesi hakkında kullanıcıları bilgilendirmek üzere yapmış olduğumuz araştırmada şu bulguları elde ettik. Öncelikle futbol, basketbol, tenis ve hokey gibi spor dallarında oynanan karşılaşmaları 7/24 Retrobet TV sitesinde izleyebilirsiniz. Bu spor dallarını sitenin ana menüsünden seçebilirsiniz. Maçların yayınlandığı bölümün sağ kısmında yer alan listede gün içerisinde oynanan canlı maç linkleri yer almaktadır. Sayfanın biraz daha alt kısmında ise biten maçlara ilişkin sonuçlar listelenmektedir. Yine Retrobet TV ana sayfasının orta bölümünde takvim ve lig seçebilmeniz için 2 ayrı sekme bulunmaktadır. Retrobet TV canlı maç izleme sitesinde ayrıca biten maçlar ile ilgili maç özetlerine ilişkin videolar da yayınlanmaktadır. Son olarak futbol ve basketbol liglerine ilişkin puan tabloları sitede kullanıcılara sunulmaktadır. Retrobet TV maç izleme sitesi üzerinde bein Sport, Tivibu Spor, D Smart ve S Sport gibi kanallar tarafından yayınlanan canlı maçları şifresiz olarak izleyebilirsiniz. Özellikle kullanıcıların bein Sport izle veya Tivibu Spor izle şeklinde yaptıkları aramalar sonucu Retrobet TV ile de karşılaşabileceklerini belirtelim.

Retrobet TV sitesi üzerinde yaptığımız incelemede sayfa açılış hızının ve bölümler arasındaki gezmenin oldukça hızlı olduğu görülmekle birlikte, inceleme yaptığımız esnada canlı maç yayınlarına ilişkin sitede sorun bulunduğunu tespit ettik. Maalesef hiçbir canlı maç linkinin VPN programı kullanılmadan veya DNS adresi değiştirilmeden çalışmadığını belirledik. Oysa kimi zaman BTK tarafından uygulanan erişim engeli olsa bile, giriş adresleri değişen maç izleme sitelerinin ana sayfalarında canlı maç yayınları bölümünde herhangi bir IP sorunu yaşanmaz. Hâlbuki Retrobet TV maç izleme sitesini test ettiğimiz sırada bu sorun ile karşılaştık. Umarız site yetkileri kısa sürede bu sorunu çözüme kavuştururlar.

Sonuç olarak, sporseverler canlı maç izle sonuçları için internette çok sayıda maç izleme sitesi ile karşılaşacaktır. Ancak bunlar arasında kalite farkı olduğu da muhakkaktır. Dolayısıyla, teknik altyapısı güçlü olan canlı maç izleme siteleri üzerinden karşılaşmaları canlı olarak kesintisiz ve donma sorunu yaşamadan izleyebilirsiniz. Ayrıca, maç linki veren siteler üzerinden de sağlıklı canlı maç yayınları bulabilirsiniz.

Retrobet TV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir